Kopalnia soli w Wieliczce

Kopalnia i zabytek? To raczej nie Idzie w parze. Kopalnia nie jest miejscem zabytkowym tylko miejscem gdzie wydobywany jest surowiec. Więcej »

Dzwon Zygmunta

Każdy kraj chlubi się wobec innych swoją własną, indywidualną kulturą oraz historią. Jednak zastanówmy się jak właściwie ta historia się prezentuje. Więcej »

 

Agroturystyka w Polsce

Wystarczy odwiedzić kilka stron internetowych oferujących noclegi, aby przekonać się o tym, że agroturystyka w Polsce kwitnie. Warto bowiem decydować się na atrakcyjne weekendy w zaciszach wiejskich i mniejszych miastach.  W naszym kraju agroturystyka rozwija się szybko i prężnie, a większość ofert można zaliczyć do naprawdę bardzo atrakcyjnych i godnych skorzystania. Można powiedzieć, że agroturystyka w Polsce rozwinęła się w różnych regionach kraju, można zatem skorzystać z dużego wachlarza ofert.

 

Każdy z nas z pewnością wie, na jakich zasadach działa agroturystyka. Najczęściej prowadzą ją rodowici mieszkańcy i zachęcają do zwiedzania okolicy. Najczęściej są to osoby szczególnie życzliwe, pomocne i otwarte na problemy innych. Każdy z nas z pewnością słyszała wiele dobrego o punktach agroturystycznych w Polsce, ponieważ najczęściej można liczyć na pozytywne doświadczenia. Jest to szczególnie korzystne w chwili, kiedy wybieramy się do miejsca posiadającego swoją specyficzną kulturę odmiennej od naszej codziennej, a także gdzie obowiązują inne obyczaje, język i tradycje.