Kopalnia soli w Wieliczce

Kopalnia i zabytek? To raczej nie Idzie w parze. Kopalnia nie jest miejscem zabytkowym tylko miejscem gdzie wydobywany jest surowiec. Więcej »

Dzwon Zygmunta

Każdy kraj chlubi się wobec innych swoją własną, indywidualną kulturą oraz historią. Jednak zastanówmy się jak właściwie ta historia się prezentuje. Więcej »

 

Aktywny wypoczynek

Inni wybierają aktywny wypoczynek ściśle związany z uprawianiem jakiegoś sportu. Mogą to być góry, a co za tym idzie narciarstwo, deska snowboardowa, a latem wspinaczka wysokogórska. Albo jazda na łyżwach w miejscach do tego przygotowanych, niekoniecznie w górach. Jeszcze inna grupa osób to ludzie wybierających podróże spontaniczne. Wsiadają w samolot, wybierają interesujące miejsce i tam też się udają. Następnie wypożyczają na miejscu samochód i aktywnie zwiedzają okolicę. Wracają jednak na noclegi do miejsca zakwaterowania, przez co wycieczki nie są tak odległe, bo ogranicza je fakt powrotu do miejsca noclegu. Jednak jest wyjście z takiej sytuacji. Swoją podróż można rozpocząć i właściwie przez cały czas powiązać z samochodem. Należy jedynie wybrać kierunek, w którym chcemy się udać, reszta szczegółów będzie jak najbardziej spontaniczna. Trzeba jedynie mieć ze sobą aktywną kartę kredytową z nieograniczonym limitem i można udać się w taką podróż marzeń.