Kopalnia soli w Wieliczce

Kopalnia i zabytek? To raczej nie Idzie w parze. Kopalnia nie jest miejscem zabytkowym tylko miejscem gdzie wydobywany jest surowiec. Więcej »

Dzwon Zygmunta

Każdy kraj chlubi się wobec innych swoją własną, indywidualną kulturą oraz historią. Jednak zastanówmy się jak właściwie ta historia się prezentuje. Więcej »

 

Atrakcje turystyczne w Muszynie

Polskie góry obfitują w przepiękne miasta i miasteczka, charakteryzujące się swoim własnym unikalnym klimatem i społecznością, która fascynuje i zaskakuje nie tylko poetów, ale również i zwykłych turystów, szukających w górach spokoju i wypoczynku. Jednym z najciekawszych miejsc, jest położona w dolinie Popradu Muszyna, która już po pierwszej wojnie światowej została oficjalnie uznana za uzdrowisko i od tamtej pory co roku zdobywa ją coraz więcej spragnionych wypoczynku turystów. Najciekawszym zabytkiem, jaki możemy tu zobaczyć, są prawdopodobnie ruiny zamku – pozostałość po dawnej autonomii tego regionu. Co ciekawe, Muszyna i okolice stanowiły kiedyś zupełnie oddzielne państwo, zupełnie niezależne od Rzeczypospolitej. Najbardziej atrakcyjną rzeczą w Muszynie jest jednak jej otoczenie związane z położeniem w dolinie Popradu. Niesamowite górskie krajobrazy i widoki sprawiają, że każdy chce tam wracać, nie bójmy się więc zaryzykować swego czasu, bo na pewno nam się tam spodoba i będziemy chcieli zostać dłużej.