Kopalnia soli w Wieliczce

Kopalnia i zabytek? To raczej nie Idzie w parze. Kopalnia nie jest miejscem zabytkowym tylko miejscem gdzie wydobywany jest surowiec. Więcej »

Dzwon Zygmunta

Każdy kraj chlubi się wobec innych swoją własną, indywidualną kulturą oraz historią. Jednak zastanówmy się jak właściwie ta historia się prezentuje. Więcej »

 

Atuty polskiej turystyki

Jedynym powodem, dla którego uprawianie turystyki w Polsce mogłoby być nierentowane to oczywiście zmian i trudna do przewidzenia pogoda. Również sezon wakacyjny i ciepły, w który turyści odwiedzają nas najczęściej jest niezwykle krótki na przykład w porównaniu ze wszystkimi państwami śródziemnomorskimi.  Tak czy inaczej zarówno ludzi, którzy cenią sobie spokój i cisze jak i tacy, którzy lubią odpocząć aktywnie z całą pewnością znajdą sobie tutaj coś odpowiedniego do swoich wymagań.

 

Ogromnym atutem polski w tych tematach jest także niski koszt wypoczynku. Nawet cala rodzina w porównaniu z innymi państwami mogłaby zaoszczędzić połowę kosztów. Oczywiście ostateczny wybór należy tylko i wyłącznie do nas, jednak zanim zaczniemy poznawać obce kultury należałoby zapoznać się także ze swoja własną. Jest to sprawa niezwykle ważna i jeśli ją zbagatelizujemy z całą pewnością będziemy tego rodzaju żałować. Tak czy inaczej wybór jest tylko nas i nikt nie możne niczego nam nakazać.  Takie jest prawo o kolej rzeczy.