Kopalnia soli w Wieliczce

Kopalnia i zabytek? To raczej nie Idzie w parze. Kopalnia nie jest miejscem zabytkowym tylko miejscem gdzie wydobywany jest surowiec. Więcej »

Dzwon Zygmunta

Każdy kraj chlubi się wobec innych swoją własną, indywidualną kulturą oraz historią. Jednak zastanówmy się jak właściwie ta historia się prezentuje. Więcej »

 

Beskidy – raj dla wytrawnych i początkujących turystów

Beskidy mogą zachwycić każdego turystę, a większość turystów (nawet tych początkujących) jest w stanie bez problemu im sprostać. Nawet wymagająca "królowa" tamtejszych gór jest przyjazna i nie piętrzy przeszkód. Kim jest ta królowa? Za królową Beskidów uznawana jest Babia Góra, opiewana przez poetów, słynna swymi zachodami słońca i rozciągającymi się z niej widokami na dostojne i surowe Tatry.

Co więcej Beskidy podzielone są terytorialnie na pomniejsze pasma, oprócz Bieszczadów, są to (najpopularniejsze i największe): Beskid Śląsko – Morawski ze słynną Łysą Górą, Beskid Śląski z najbogatszą w Beskidach i najnowocześniejszą infrastrukturą turystyczną, Beskid Żywiecki – tutaj znajduje się Babia Góra. Każdy region w tych górach zachwyca swoim szczególnym kolorytem i odrębnością. Tamtejsi górale są gościnni i doskonale zdają sobie sprawę z tego, jak wiele mogą zyskać na turystyce, toteż chętnie udostępniają turystom pokoje gościnne i organizują gospodarstwa agroturystyczne. Chcesz rozpocząć przygodę z turystyką górską, a boisz się Tatr? Wybierz się w Beskidy.