Kopalnia soli w Wieliczce

Kopalnia i zabytek? To raczej nie Idzie w parze. Kopalnia nie jest miejscem zabytkowym tylko miejscem gdzie wydobywany jest surowiec. Więcej »

Dzwon Zygmunta

Każdy kraj chlubi się wobec innych swoją własną, indywidualną kulturą oraz historią. Jednak zastanówmy się jak właściwie ta historia się prezentuje. Więcej »

 

Beskidy – turystyczny raj dla wielbicieli przyrody

Beskidy są bardzo różnorodnym masywem górskim. Spotkamy tam łagodnie uformowane stoki, szlaki o większym i mniejszym stopniu trudności, wspaniałe krajobrazy, ciszę i spokój. Tam można odkryć prawdziwą potęgę polskiej przyrody. W Beskidach wyodrębniono wiele Parków Narodowych, przyrodniczych centrów ochrony przyrody – największego bogactwa Beskidów. W beskidzkich lasach wciąż można spotkać niedźwiedzie, wilki, rysie i żbiki, wiele gatunków ptactwa (w tym orliki) i co najmniej kilkanaście rzadkich gatunków płazów, gadów i bezkręgowców.

Mieszkańcy Beskidów wciąż pielęgnują swój folklor i tradycje, a wiele potraw i napojów regionalnych (w tym łącka śliwowica) cieszy się sporym uznaniem wśród turystów. Każdy, kto mieszka w Polsce powinien ten region odwiedzić. To góry nie tylko dla wielbicieli górskich szlaków i ekstremalnych wypraw (takie też można tam zorganizować), to góry, których odkrywanie powinno usatysfakcjonować każdego, kto lubi naturę lub chce ją dopiero odkryć i polubić. Co ważne - Beskidy mają też niezłą infrastrukturę. Wyprawa w te góry nie oznacza odcięcia od udogodnień cywilizacyjnych.