Kopalnia soli w Wieliczce

Kopalnia i zabytek? To raczej nie Idzie w parze. Kopalnia nie jest miejscem zabytkowym tylko miejscem gdzie wydobywany jest surowiec. Więcej »

Dzwon Zygmunta

Każdy kraj chlubi się wobec innych swoją własną, indywidualną kulturą oraz historią. Jednak zastanówmy się jak właściwie ta historia się prezentuje. Więcej »

 

Beskidzka infrastruktura turystyczna

Beskidy nie są tak skoncentrowane terytorialnie, jak Tatry a sprzyjające warunki dla ludzkiego osadnictwa przyczyniły się do powstania wielu miejscowości. Każdy rejon Beskidów ma swoją stolicę (miejscowość największą, najciekawszą lub najlepiej przystosowaną do przyjmowania turystów). Infrastruktura noclegowa bazuje głównie na kwaterach prywatnych, gospodarstwach agroturystycznych i niewielkich, rodzinnych pensjonatach, chociaż znajdziemy tu też co najmniej kilka ośrodków wypoczynkowych z saunami, basenami i podwyższonym standardem.
Ceny noclegów kształtują się na poziomie od 30 złotych wzwyż. Szlaki Beskidów są dość uczęszczane i na najpopularniejszych panuje w sezonie spory tłok - tam też spotkamy szereg udogodnień. Jednak spokojnie można też pokusić się o wyprawy w takie rejony gór, które są jeszcze dość odludne i słabo zagospodarowane. Pod tym względem Beskidy mają naprawdę sporo do zaoferowania zarówno turystom ceniącym sobie udogodnienia, jak i takim, którzy stawiają na naturalizm, a nawet ekstremalne wrażenia.