Kopalnia soli w Wieliczce

Kopalnia i zabytek? To raczej nie Idzie w parze. Kopalnia nie jest miejscem zabytkowym tylko miejscem gdzie wydobywany jest surowiec. Więcej »

Dzwon Zygmunta

Każdy kraj chlubi się wobec innych swoją własną, indywidualną kulturą oraz historią. Jednak zastanówmy się jak właściwie ta historia się prezentuje. Więcej »

 

Bieszczady i ich turystyczne atrakcje

Polska część Bieszczad to tzw. Bieszczady Zachodnie, część wschodnia znajduje się na Ukrainie i tam też jest najwyższy szczyt tego masywu : Stoii (1677 m n. p.m.). W Polsce najwyższą górą jest Tarnica (1346 m n. p.m.). Bieszczady kojarzą się głównie z dziczą i pięknem tamtejszych połonin. Co prawda są coraz częściej wybieranym kierunkiem wycieczek, ale jeszcze dziś znajdziemy tam rejony, gdzie spokojnie, w otoczeniu niczym nie skażonej przyrody można celebrować swoją samotność.

Bieszczady to też bogata (o dziwo!) historia i wiele atrakcji turystycznych niekoniecznie związanych z samotniczym chodzeniem po ścieżkach i górach - jak - wzgórza. Przede wszystkim Solina – chyba nie ma osoby w Polsce, która nie kojarzyłaby Bieszczad z jednym z największych sztucznych zbiorników wodnych. Zbiornik co prawda sztuczny, ale z upływem lat zyskał naturalną patynę, dzięki czemu kwitnie tam wędkarstwo, mimo że jezioro jest też niemal typowym zagłębiem sportów wodnych. Każdy turysta, niezależnie od upodobań znajdzie w tym regionie miejsca, które będą w stanie go zainteresować.