Kopalnia soli w Wieliczce

Kopalnia i zabytek? To raczej nie Idzie w parze. Kopalnia nie jest miejscem zabytkowym tylko miejscem gdzie wydobywany jest surowiec. Więcej »

Dzwon Zygmunta

Każdy kraj chlubi się wobec innych swoją własną, indywidualną kulturą oraz historią. Jednak zastanówmy się jak właściwie ta historia się prezentuje. Więcej »

 

Bieszczady turystycznie

Bieszczady są już bardzo dobrze zagospodarowane. Mimo to i w Bieszczadach znajdziemy jeszcze przynajmniej kilkanaście mniej uczęszczanych miejsc i szlaków dla osób o typowo samotniczych upodobaniach. Jednym z największych ośrodków turystycznych w Bieszczadach jest Solina i miejscowości w okolicach Zalewu Solińskiego. Cieszą się popularnością zwłaszcza latem ze względu na doskonale przygotowaną infrastrukturę i warunki do uprawiania sportów wodnych. Baza noclegowa w Solinie to pełen przegląd możliwości: począwszy od apartamentów po noclegi w prywatnych kwaterach typu „pokój przy rodzinie”.

Ceny noclegów utrzymują się tutaj na poziomie zbliżonym do innych górskich miejscowości: z reguły od 30 złotych wzwyż. Cena zależy od rodzaju wynajętego miejsca noclegowego (pensjonat, hotel, kwatera prywatna), od jego standardu i ewentualnych opcji dodatkowych. Ceny wynajmu sprzętu turystycznego (wodnego) są podobne jak w innych regionach kraju, tak więc Solina i Bieszczady latem z powodzeniem mogą konkurować nawet z Warmią i Mazurami.