Kopalnia soli w Wieliczce

Kopalnia i zabytek? To raczej nie Idzie w parze. Kopalnia nie jest miejscem zabytkowym tylko miejscem gdzie wydobywany jest surowiec. Więcej »

Dzwon Zygmunta

Każdy kraj chlubi się wobec innych swoją własną, indywidualną kulturą oraz historią. Jednak zastanówmy się jak właściwie ta historia się prezentuje. Więcej »

 

Chińczycy a wojsko

Wojsko jest bardzo ważnym elementem w dziedzinie struktur całego państwa, jakim są Chiny dlatego istotne w tej dziedzinie są wszelkie nakłady finansowe, które idą na armię oraz wszelkie militarne działania, jakie również mają wpływ na samopoczucie całego kraju. Gdy mowa o armii to każdy z nas kojarzy Chiny z mocarstwem uzbrojonym po zęby, które posiada liczną i bardzo zmilitaryzowaną jednostkę, która jest gotowa stawić czoło nawet najtwardszemu wrogowi. O taką właśnie armie chodzi w tym kraju, tutaj ma rządzić dyscyplina oraz mordercza walka do ostatniej kropli krwi, jeśli oczywiście doszłoby do jakichkolwiek działań zbrojnych. Wojsko w Chinach ogólnie tworzy Chińska Armia Ludowo – Wyzwoleńcza, ma ona swoje tradycje, swoje przekonania i przywileje. W jej skład wchodzą podstawowe jednostki związane z siłami lądowymi, morskimi oraz lotniczymi i oczywiście jądrowym i tymi, które działają z kosmosu. Armia Chin jest w obecnej dobie jedną z najliczniej zmilitaryzowanych armii, jeśli chodzi o liczebność wojska. Zatem gdyby kiedykolwiek doszłoby do działań na stopie wojennej to na pierwszy rzut, jeśli chodzi o liczby można by spokojnie zgromadzić 7 mln osób, które zgłoszą się do wszelkich prób wojennych.