Kopalnia soli w Wieliczce

Kopalnia i zabytek? To raczej nie Idzie w parze. Kopalnia nie jest miejscem zabytkowym tylko miejscem gdzie wydobywany jest surowiec. Więcej »

Dzwon Zygmunta

Każdy kraj chlubi się wobec innych swoją własną, indywidualną kulturą oraz historią. Jednak zastanówmy się jak właściwie ta historia się prezentuje. Więcej »

 

Chiński odpowiednik naszych zodiaków

Znaki zodiaków jak wiadomo znane są na całym świecie, jednak specyficzną rolę w tym wypadku odgrywa chiński horoskop, który również tłumaczy nasze popularne lwy lub też koziorożce i inne. Każdy rok urodzenia posiada swój odpowiednik, jeśli chodzi o dane zwierzę. Ze znakami zodiaku wiążą się różnego typu legendy jednak najsłynniejsza mówi o Buddzie, który zaprosił zwierzęta do swojej świątyni w dzień, kiedy miał nastać Nowy Rok. Od tego momentu każdy rok w Chinach obchodzony jest pod znakiem poszczególnego zwierzęcia, które odpowiada danemu miesiącowi w roku. Wiadomo, że miesięcy jest dwanaście toteż tyle właśnie zwierząt znajduje się w chińskim horoskopie. Jeśli bardziej interesujemy się tego rodzaju horoskopami zawsze możemy je sami sprawdzić i przekonać się, jakim zwierzęciem według chińskiego zodiaku jesteśmy. Nie raz przekonamy się, że będziemy bardzo zaskoczeni wyborem zwierzęcia, które posiadamy. Przykładowo, jeśli ktoś z nas urodził się w roku 1976 będzie chińskim smokiem, jeśli z kolei nasza data urodzin przypadka na rok 1955 to być może ucieszy nas informacja,ż e jesteśmy potulną owieczką.