Kopalnia soli w Wieliczce

Kopalnia i zabytek? To raczej nie Idzie w parze. Kopalnia nie jest miejscem zabytkowym tylko miejscem gdzie wydobywany jest surowiec. Więcej »

Dzwon Zygmunta

Każdy kraj chlubi się wobec innych swoją własną, indywidualną kulturą oraz historią. Jednak zastanówmy się jak właściwie ta historia się prezentuje. Więcej »

 

Chiny nadal zablokowane eksportowo

Eksport z Chin do Europy rozwija się z roku na rok, jednak to duże i większe przedsiębiorstwa mogą się tutaj poszczycić takimi wynikami. Problem mają małe firmy, które zajmują się produkcją różnego typu asortymentu, który również z powodzeniem mógłby znaleźć się w czołówce bardzo efektownie działających eksporterów, którzy byliby zainteresowani wysyłką swoich towarów w różne części Europy. Okazuje się, że wiele barier nadal stanowi najczęściej język oraz mała otwartość ze strony działań marketingowych, które ciągle w Chinach są na dosyć nisko rozwiniętym poziomie. Polscy przedsiębiorcy i handlowcy różnego rodzaju co roku starają się pozyskać jak najwięcej kontaktów z chińskimi przedsiębiorcami jednak nie raz jest niemożliwe. To, co w Chinach jest wykonywane tanią siłą roboczą u nas w Polsce już dawno zostało zmechanizowane i zelektronizowane, dlatego niskie koszty produkcji przyczyniają się do tego, że nawet jeśli dany towar z Chin idzie na eksport zdarza się bardzo często, że jest on wadliwy i musi przejść odpowiednia selekcję, aby nasi importerzy mieli pewność co do ich wartości jako produktu.