Kopalnia soli w Wieliczce

Kopalnia i zabytek? To raczej nie Idzie w parze. Kopalnia nie jest miejscem zabytkowym tylko miejscem gdzie wydobywany jest surowiec. Więcej »

Dzwon Zygmunta

Każdy kraj chlubi się wobec innych swoją własną, indywidualną kulturą oraz historią. Jednak zastanówmy się jak właściwie ta historia się prezentuje. Więcej »

 

Chiny potentatem w produkcji stali

Jeśli ktoś z nas jest bardzo zdziwiony faktem, że to właśnie Chiny co roku produkują największe ilości materiału, jaką jest stal to niech się nie dziwi, bo zapotrzebowanie oraz jej zużycie w tym oto kraju jest obecnie jednym z największych w skali całego świata. Otóż używa się jej przede wszystkim w przemyśle samochodowym, związanym z produkcją sprzętów elektronicznych, AGD oraz tym kojarzącym się z różnymi kontenerami i podobnymi produktami. Z pewnością jest to bardzo istotny czynnik w całej gospodarce Chin, gdyż owa przetworzona stal znalazła nowych nabywców w wielu krajach znajdujących się w Azji jak również w Stanach Zjednoczonych i oczywiste w Europie. Jeśli, tylko Chiny mogą być dumne to z pewnością jedną z takich właśnie gałęzi będzie przemysł związany z wyrobem stali i wszystkim, co można z niej zrobić oraz w jaki sposób można ją przetworzyć. Ważne są tutaj spore nakłady pracy ze strony ludzi pracujących w tym oto przemyśle jak również koszty, które wynikają z przetwarzania oraz samego wydobycia.