Kopalnia soli w Wieliczce

Kopalnia i zabytek? To raczej nie Idzie w parze. Kopalnia nie jest miejscem zabytkowym tylko miejscem gdzie wydobywany jest surowiec. Więcej »

Dzwon Zygmunta

Każdy kraj chlubi się wobec innych swoją własną, indywidualną kulturą oraz historią. Jednak zastanówmy się jak właściwie ta historia się prezentuje. Więcej »

 

Ciekawe miejsca w Muszynie

Wbrew pozorom Muszyna słynie nie tylko z fantastycznej drużyny siatkarskiej. Również i miasto samo w sobie jest niezwykle atrakcyjne, a jego otoczenie robi wręcz niesamowite wrażenie, jak na górski kurort turystyczny przystało. Warto nadmienić, że Muszyna jest przede wszystkim miejscowością uzdrowiskową, co zostało potwierdzone już w latach dwudziestych ubiegłego wieku i od tamtej pory dzieje się tam tylko lepiej, co roku wprowadzane są pozytywne zmiany, a turyści przyjeżdżają gromadnie. Tym co warto zobaczyć w mieście, są z pewnością ruiny zamku – pozostałości po dawnej autonomii regionu. Ciekawą atrakcją są również odwiedziny w jednej z wielu swobodnie dostępnych pijalni wód mineralnych oraz leczniczych. Oczywiście, z racji górskiego położenia, również i poza miastem znajdziemy setki ciekawych miejsc, z którymi warto się zapoznać. Jedno jest pewne: wyjeżdżając na wakacje do Muszyny, na pewno wrócimy z tysiącami interesujących zdjęć oraz szerokim uśmiechem na twarzy, popartym dodatkowo dobrym samopoczuciem.