Kopalnia soli w Wieliczce

Kopalnia i zabytek? To raczej nie Idzie w parze. Kopalnia nie jest miejscem zabytkowym tylko miejscem gdzie wydobywany jest surowiec. Więcej »

Dzwon Zygmunta

Każdy kraj chlubi się wobec innych swoją własną, indywidualną kulturą oraz historią. Jednak zastanówmy się jak właściwie ta historia się prezentuje. Więcej »

 

Co można robić w Muszynie?

Położona w malowniczej dolinie rzeki Poprad Muszyna, to jedno z najbardziej reprezentacyjnych uzdrowisk górskich w całej Polsce. Co ciekawe, tereny te były niegdyś odrębnym krajem, tym bardziej powinniśmy więc cieszyć się, że tak piękne miejsce należy do Rzeczypospolitej. Status uzdrowiska Muszyna uzyskała już po pierwszej wojnie światowej i to właśnie z jej zdrowotnym charakterem wiążą się najbardziej charakterystyczne formy spędzania tam wolnego czasu, czyli spacery po parku zdrojowym i udział w zabiegach przeprowadzanych w ośrodkach Spa. Niemniej, Muszyna to również interesująca miejscowość turystyczna, przede wszystkim idealna baza wypadowa w góry, o czym możemy się przekonać odwiedzając ją. Także w zimie miasto tętni życiem, oferując różne formy białego szaleństwa. Jak widać, Muszyna z pewnością nie jest miejscem, w którym człowiek może się nudzić. Zarówno zwolennicy aktywnego wypoczynku, jak i typowi urlopowicze znajdą tu coś dla siebie, odnajdując jednocześnie spokój i wytchnienie. Słowem: zapraszamy!