Kopalnia soli w Wieliczce

Kopalnia i zabytek? To raczej nie Idzie w parze. Kopalnia nie jest miejscem zabytkowym tylko miejscem gdzie wydobywany jest surowiec. Więcej »

Dzwon Zygmunta

Każdy kraj chlubi się wobec innych swoją własną, indywidualną kulturą oraz historią. Jednak zastanówmy się jak właściwie ta historia się prezentuje. Więcej »

 

Co można zobaczyć w Muszynie?

Położona w dolinie Popradu Muszyna, to jedno z najciekawszych i najbardziej malowniczo położonych uzdrowisk w całych polskich górach. O atrakcyjności i walorach turystycznych tego miasta, najlepiej świadczy ilość turystów, pojawiających się tu każdego roku. Najciekawsze miejsca w Muszynie, to tak naprawdę całe jej okolice, a to z racji przepięknych krajobrazów wokół tego miejsca. Znajdziemy tam więc zarówno przepięknie wytyczone szlaki turystyczne, jak i długie i atrakcyjne ścieżki rowerowe, również po górach. Jednocześnie nie powinniśmy zapominać o zabytkach architektury, takich jak pozostałości dawnego zamku, który niegdyś strzegł tutaj granic Rzeczypospolitej, będąc jednocześnie jedną z siedzib hierarchów kościelnych urzędujących w okolicznych miastach. Jak widać, Muszyna to przepiękne miejsce pełne atrakcyjnych i interesujących zabytków oraz krajobrazów. Ponadto, jest to również popularna miejscowość uzdrowiskowa, którą powinien odwiedzić każdy zapalony turysta, chociażby po to, aby uwiecznić na zdjęciu przepiękne okoliczne góry.