Kopalnia soli w Wieliczce

Kopalnia i zabytek? To raczej nie Idzie w parze. Kopalnia nie jest miejscem zabytkowym tylko miejscem gdzie wydobywany jest surowiec. Więcej »

Dzwon Zygmunta

Każdy kraj chlubi się wobec innych swoją własną, indywidualną kulturą oraz historią. Jednak zastanówmy się jak właściwie ta historia się prezentuje. Więcej »

 

Costa Brava turystycznie – co warto zobaczyć?

Lloret de Mar w zasadzie można by pominąć, gdyby nie fakt, że jest to najpopularniejszy kurort Dzikiego Wybrzeża i nosi wszelkie znamiona słynnego kurortu, tj. tłumy turystów, tłok na plażach i dosyć wyśrubowane ceny. Mimo to ma kilka zalet, niekwestionowanym atutem Lloret de Mar są walory krajobrazowe: plaże ze skałami w tle. Blanes nie jest tak znane, ale też godne uwagi. Wystarczy wspomnieć, że w mieście znajdują się ruiny zamku, poza tym Blanes ma nieco podobne do Girony klimatyczne uliczki i słynie na całym Costa Brava z ogrodu botanicznego, w którym podziwiać można nie tylko ciekawe i egzotyczne okazy roślin, ale i malownicze urwiska.
Santa Susana jak na standardy Costa Brava, wydaje się miejscowością zapomnianą. To dobrze. Jeśli wolicie plaże wolne od tłumów, niemal dzikie i nieuczęszczane zakątki to miejscowość stworzona dla was. Tossa de Mar to kolejny skarb Dzikiego Wybrzeża. Jak twierdzą niektórzy, dopiero ta miejscowość daje pogląd na to, jak wyglądało ono kiedyś i jakim powinno się zachować. Piękna plaża, nad nią wzgórze, a na wzgórzu rozciąga się miasto, miasto z murów, ciasnych uliczek i baszt. Jednym słowem klimat średniowiecza poprzetykany dziką przyrodą (zieleń, urwiska i skarpy). Symbolem miasta jest posąg Ateny, często przedstawiany na pocztówkach.