Kopalnia soli w Wieliczce

Kopalnia i zabytek? To raczej nie Idzie w parze. Kopalnia nie jest miejscem zabytkowym tylko miejscem gdzie wydobywany jest surowiec. Więcej »

Dzwon Zygmunta

Każdy kraj chlubi się wobec innych swoją własną, indywidualną kulturą oraz historią. Jednak zastanówmy się jak właściwie ta historia się prezentuje. Więcej »

 

Costa del Sol i jego turystyczne walory

Costa del Sol czyli słoneczne wybrzeże Hiszpanii, ma bardzo wiele do zaoferowania. Ma świetną infrastrukturę, piękne, zadbane plaże i obfitość turystycznych atrakcji, nawet dla wielbicieli kultury i sztuki. Na Costa del Sol można spędzać czas na wodzie i plaży, ale oprócz tego Costa del Sol ma przebogatą infrastrukturę dla wielbicieli golfa. Pola golfowe południowej Hiszpanii są znane i uznane w całej Europie. Wielu graczy twierdzi, że to najlepiej urządzone i zorganizowane zagłębie golfowe na naszym kontynencie.

Oczywiście jak każde imperium turystyczne południowe wybrzeże Hiszpanii obfituje również w centra rozrywki i parki wodne, znajdziemy tu nawet całe wodne miasteczko (Torremolinos). Nie pozostaje nic innego, jak rezerwacja biletów lotniczych i wylot do Hiszpanii. Bilety lotnicze są znacznie tańsze przed sezonem, warto więc wcześniej zaplanować podróż i przygotować przynajmniej wstępny, skrócony scenariusz aktywnego wypoczynku tak, by w pełni poznać walory turystyczne wybrzeża, które warto poznać i łatwo docenić, to jedna z największych turystycznych atrakcji w Europie.