Kopalnia soli w Wieliczce

Kopalnia i zabytek? To raczej nie Idzie w parze. Kopalnia nie jest miejscem zabytkowym tylko miejscem gdzie wydobywany jest surowiec. Więcej »

Dzwon Zygmunta

Każdy kraj chlubi się wobec innych swoją własną, indywidualną kulturą oraz historią. Jednak zastanówmy się jak właściwie ta historia się prezentuje. Więcej »

 

Czego uczą nas podróże?

Trzeba przyznać, ze podróżowanie to nie tylko sposób na ciekawe spędzenie wolnego czasu.  Chociaż tak oczywiście jest. Tak naprawdę podróżowanie daje nam bardzo wiele możliwości. Oczywiście wszystko zależne jest od tego, jaki rodzaj turystyki uprawiamy. Do najważniejszych plusów podróżowania z całą pewnością należy poznawanie historii, kultury i wszystkiego co wiąże się z obcym dla nas krajem. W obcym kraju możemy posmakować jedzenia, które na pewno będzie dla nas niezwykle oryginalne. Możemy zobaczyć, jak żyją ludzie, w co wierzą, jak się ubierają itd. jednym z rodzajów turystyki, która obecnie jest bardzo popularna jest tak zwana turystyka lingwistyczna.  Dzięki niej można poznawać obce języki. Turystyka ta może być uprawiania na różne sposoby. Jedni z nas podróżują po prostu do obcych krajów bez konkretnych planów i na miejscu uczą się różnych zwrotów w językach obcych. Inni natomiast decydują się zaplanować taki wyjazd co do ostatniego szczegółu. W takim wypadku popularne są różnego rodzaju językowe kursy zagraniczne, na które z całą pewnością warto się zdecydować. Taki kurs może trwać na przykład 3 tygodnie, a może to być i znacznie dłużej. Wszystko zależy od tego, na co my sami się zdecydujemy.