Kopalnia soli w Wieliczce

Kopalnia i zabytek? To raczej nie Idzie w parze. Kopalnia nie jest miejscem zabytkowym tylko miejscem gdzie wydobywany jest surowiec. Więcej »

Dzwon Zygmunta

Każdy kraj chlubi się wobec innych swoją własną, indywidualną kulturą oraz historią. Jednak zastanówmy się jak właściwie ta historia się prezentuje. Więcej »

 

Czołowe firmy w Chinach

Chiny jak wiadomo kojarzą się wszystkim z elektroniką oraz z różnego typu gałęziami przemysłu, które w dzisiejszych czasach są niemalże kultowe. Jednak nie każdy z nas wie o tym, że Chiny to jeden z największych potentatów na świecie, jeśli chodzi o wydobycie ropy naftowej. Najważniejsza z firm Chińskich to oczywiście Sinopec, której zasoby, jeśli chodzi o kapitał wynoszą około 65 mln dolarów amerykańskich, czyli rzecz jasna ta kwota jest kolosalna. Gdy w roku 2000 ta właśnie firma dopiero rozwijała swoje skrzydła chyba nikt nie przypuszczał, że za paręnaście lat będzie ona, jedną z najważniejszych filarów Chińskiej energetyki. Obecnie to właśnie Sinopec jest jednym z najważniejszych udziałowców, jeśli chodzi o rynek zagraniczny. Tutaj najważniejsza jest inteligentna polityka, którą prowadzą władze tej właśnie firmy więc stad te imponujące osiągnięcia. Inna również bardzo dobrze nieprosperująca firma to oczywiście Petrochina, która na dzień, dzisiejszy jest najważniejszą firmą, jeśli chodzi o wydobycie naturalnych surowców takich jak chociażby gaz ziemny, którego zasoby w Chinach są wręcz ogromne.