Kopalnia soli w Wieliczce

Kopalnia i zabytek? To raczej nie Idzie w parze. Kopalnia nie jest miejscem zabytkowym tylko miejscem gdzie wydobywany jest surowiec. Więcej »

Dzwon Zygmunta

Każdy kraj chlubi się wobec innych swoją własną, indywidualną kulturą oraz historią. Jednak zastanówmy się jak właściwie ta historia się prezentuje. Więcej »

 

Dlaczego warto odwiedzić Muszynę?

Przyjęło się, że typowo polskie wakacje to albo Morze Bałtyckie albo Zakopane, tymczasem nasz kraj obfituje w niesamowite miejscowości i miasta, które warto odwiedzić i poznać ich klimat, zamiast jak co roku wylegiwać się na plaży lub wdrapywać się na te same góry. Jedną z takich niesamowitych miejscowości jest Muszyna. Mimo że większości z nas kojarzy się ona przede wszystkim z nazwą drużyny siatkarskiej, w istocie znajdziemy tam przede wszystkim piękne uzdrowisko i naturalny górski klimat sanatorium. Odwiedzić Muszynę z pewnością warto, zwłaszcza ze względu na fantastyczne zabytki i położenie w dolinie Popradu, które gwarantuje nie tylko przepiękny krajobraz i widok z pokoju w pensjonacie, ale również wiele szlaków turystycznych i ścieżek rowerowych. Oczywiście, nic nie stoi na przeszkodzie aby przy okazji obejrzeć siatkówkę na najwyższym poziomie, niemniej nie to powinno być naszym podstawowym celem, ponieważ Muszyna to przede wszystkim miejscowość uzdrowiskowa i turystyczną, o czym najlepiej świadczy coroczny tłum turystów.