Kopalnia soli w Wieliczce

Kopalnia i zabytek? To raczej nie Idzie w parze. Kopalnia nie jest miejscem zabytkowym tylko miejscem gdzie wydobywany jest surowiec. Więcej »

Dzwon Zygmunta

Każdy kraj chlubi się wobec innych swoją własną, indywidualną kulturą oraz historią. Jednak zastanówmy się jak właściwie ta historia się prezentuje. Więcej »

 

Egzotyczny wypoczynek

Czy ciągle jeszcze jesteśmy zainteresowani takimi krajami, jeżeli chodzi o turystykę? Na pewno tak. Nawet rozmaite incydenty terrorystyczne nie są w stanie zatrzymać Polak, który interesuje się zabytkami albo atrakcjami sportowymi. Doskonałym przykładem są tutaj oferty takie jak skoki w tandemie. Coraz częściej są one wybierane przez rozmaitych internautów, którzy interesują się ofertami typowo wypoczynkowymi. Zaplecze usługowe w tym zakresie jest rzeczywiście bardzo bogate współcześnie. Szybko można znaleźć nawet poprzez Google oferty typu dubaj wycieczki. Skąd takie duże zainteresowanie takimi właśnie kierunkami wyjazdów? Bardzo dużą rolę na pewno będzie odgrywać tutaj nasza lokalna kultura. Ciągle jeszcze dubaj wycieczka to jest oferta dla nas bardzo egzotyczna. Przecież ciągle poszukujemy czegoś nowego co będzie bardzo dużą odskocznią od naszego polskiego życia. Nie wszyscy oczywiście mogą wybierać oferty typu wycieczki do Dubaju i część osób będzie się kierować w stronę Zakopanego lub innych miejsc. Jest to jednak kwestia gustu oraz naszych przekonań estetycznych, a także do pewnego stopnia finansów.