Kopalnia soli w Wieliczce

Kopalnia i zabytek? To raczej nie Idzie w parze. Kopalnia nie jest miejscem zabytkowym tylko miejscem gdzie wydobywany jest surowiec. Więcej »

Dzwon Zygmunta

Każdy kraj chlubi się wobec innych swoją własną, indywidualną kulturą oraz historią. Jednak zastanówmy się jak właściwie ta historia się prezentuje. Więcej »

 

Europa stary kontynent

Nie bez powodu Europę nazywa się starym kontynentem. Pomimo tego, że tak naprawdę życie powstało w Afryce, to jednak największe cywilizacje, z wyjątkiem cywilizacji egipskiej najbardziej rozwijały się w Europie. Zresztą po dziś dzień mamy bardzo istotne tego przykłady. Setki antycznych i średniowiecznych miast, oraz wspaniałe miejsca w Europie przyciągają turystów. Europa stary kontynent to maja atrakcji i zabytków historycznych.  Żaden inny kontynent nie jest w stanie nawet w połowie zrównać się liczbą zabytków właśnie z Europą. Dlatego też turystycznie Europa przede wszystkim właśnie historią zdobywa świat. To właśnie nasz stary kontynent jest najchętniej odwiedzanym kontynentem przez mieszkańców innych kontynentów. Nic więc dziwnego, że globalna turystyka jest tak dobrze w Europie rozwinięta i to właśnie nasz kontynent czerpie z niej olbrzymie korzyści, szczególnie konkretne kraje. Przede wszystkim każdy niemalże kraj europejski posiada bardzo bogatą kulturę, architekturę oraz sztukę, która powstała i kształtowała się przez setki lat. Wystarczy chociażby spojrzeć na naszą historię. Przykładowo nazewnictwo ulic w Europie opiera się przede wszystkim na znanych postaciach historycznych, podczas gdy w Stanach Zjednoczonych ulice nazywa się numerami lub też nazwami własnymi. Stary kontynent to wspaniała historia wielu narodów, które obecnie żyją w pokoju pod flagą Unii Europejskiej.