Kopalnia soli w Wieliczce

Kopalnia i zabytek? To raczej nie Idzie w parze. Kopalnia nie jest miejscem zabytkowym tylko miejscem gdzie wydobywany jest surowiec. Więcej »

Dzwon Zygmunta

Każdy kraj chlubi się wobec innych swoją własną, indywidualną kulturą oraz historią. Jednak zastanówmy się jak właściwie ta historia się prezentuje. Więcej »

 

Francja – jedno z piękniejszych Państw w Europie

Na samą myśl o Paryżu wielu z nas uśmiecha się, myśląc o wszystkim, co ma do zaoferowania ten piękny kraj. Paryż znany jest wszędzie. Wszystko dlatego, że jest on bogaty kulturalnie. To właśnie w Paryżu można zobaczyć wszystko co piękne i niepowtarzalne. Paryż cieszy się bardzo dużą popularnością wśród Amerykanów. Każdy amerykański nastolatek marzy o tym, by odwiedzić Paryż. Ale czy tak naprawdę nie jest on przereklamowany i czy Francja naprawdę ma nam do zaoferowania tak wiele? Oczywiście, że tak. Doskonale wie o tym każdy, kto chociaż raz znalazł się w Paryżu. Chlubą Francji jest właśnie Paryż. To właśnie w Paryżu czeka na nas wiele atrakcji, nie tylko tych kulturalnych. Dla wszystkich, którzy lubią zwiedzać muzea, zamki czy pałace Paryż na pewno będzie doskonałym wyborem. Do Francji warto również wybrać się w sezonie zimowym. Alpy to doskonały region na zimowe wojaże. Francja zlokalizowana jest niedaleko Polski. Tym bardziej powinniśmy pomyśleć o odwiedzeniu jej. Jeżeli jesteś zainteresowany zwiedzaniem Francji przede wszystkim ze względu na zabytki to na pewno się nie zawiedziesz. Jeżeli chcesz wykorzystać ten czas jak najlepiej to warto wcześniej przygotować plan zwiedzenia miejsc.