Kopalnia soli w Wieliczce

Kopalnia i zabytek? To raczej nie Idzie w parze. Kopalnia nie jest miejscem zabytkowym tylko miejscem gdzie wydobywany jest surowiec. Więcej »

Dzwon Zygmunta

Każdy kraj chlubi się wobec innych swoją własną, indywidualną kulturą oraz historią. Jednak zastanówmy się jak właściwie ta historia się prezentuje. Więcej »

 

Gdzie leży Muszyna?

Większość z nas kojarzy tą miejscowość tylko z nazwą niesamowitej na skalę światową drużyny siatkarskiej, regularnie zdobywającej trofea na polskim podwórku i sprawnie reprezentującej nas na arenie międzynarodowej, walcząc o najwyższe cele. Tymczasem Muszyna to przede wszystkich uzdrowisko o unikalnym klimacie i fantastycznych walorach zdrowotnych oraz turystycznych. Muszyna leży w dolinie rzeki Poprad, zaraz przy granicy polsko-słowackiej i jest jedną z najpiękniejszych miejscowości uzdrowiskowych w polskich górach. Co ciekawe, dawno temu okolice te stanowiły zupełnie odrębną organizację polityczno-administracyjną, zwaną Państwem Muszyńskim. Na szczęście, to piękne miejsce leży dziś w granicach naszego ojczystego kraju i świadczy o jego świetności. Jak widać, Muszyna niekoniecznie musi się wiązać z siatkówką lub wodą mineralną, ale oba te produkty regionu jednoznacznie świadczą o atrakcyjności tego miasta, dlatego również i my powinniśmy je odwiedzić, choćby po to aby upamiętnić je na zdjęciach.