Kopalnia soli w Wieliczce

Kopalnia i zabytek? To raczej nie Idzie w parze. Kopalnia nie jest miejscem zabytkowym tylko miejscem gdzie wydobywany jest surowiec. Więcej »

Dzwon Zygmunta

Każdy kraj chlubi się wobec innych swoją własną, indywidualną kulturą oraz historią. Jednak zastanówmy się jak właściwie ta historia się prezentuje. Więcej »

 

Gdzie Polacy podróżują

giant-benchWiększość z nas podróżuje zdecydowanie mniej niż europejczycy z Zachodu Europy. Jest to przede wszystkim spowodowane tym, że obecnie Polacy mają zdecydowanie mniejsze dochody niż nasi zachodni sąsiedzi. Dlatego też Polacy podróżują przeciętnie raz w roku, najczęściej natomiast wybieramy nasze rodzime wybrzeże, pojezierze mazurskie oraz oczywiście bardzo często również wybieramy również różnego rodzaju podróże górskie oraz krajobrazowe. Coraz częściej Polacy również wyjeżdżają poza granice naszego kraju. Dzieje się tak przede wszystkim dlatego, że bardzo wiele osób zaczyna lubić podróże zagraniczne. Najczęściej dzieje się to podczas wakacji letnich, kiedy to Polacy najchętniej wybierają kraje południowej Europy, które przede wszystkim oferują pewną i ładną pogodę oraz możliwość zakosztowania w pewnym sensie luksusowych wakacji. Dlatego też podróże Polaków na południe Europy lub do Afryki północnej są coraz częstsze. Nie znaczy to jednak, że ograniczamy się tylko i wyłącznie do tych rejonów. Coraz więcej Polaków bowiem stać również na podróżowanie do bardziej odległych krajów, jak również na bardziej wyszukane wycieczki, jak chociażby wycieczki na Hawaje czy też do krajów orientalnych, które stale przyciągają.