Kopalnia soli w Wieliczce

Kopalnia i zabytek? To raczej nie Idzie w parze. Kopalnia nie jest miejscem zabytkowym tylko miejscem gdzie wydobywany jest surowiec. Więcej »

Dzwon Zygmunta

Każdy kraj chlubi się wobec innych swoją własną, indywidualną kulturą oraz historią. Jednak zastanówmy się jak właściwie ta historia się prezentuje. Więcej »

 

Grecja, czyli antyczna podróż

Jeśli szukamy ciekawych miejsc w Europie i jednocześnie chcemy zobaczyć wspaniałe zabytki antyczne, to Grecja jest doskonałym do tego miejscem. Jest to nadal najbardziej popularny kraj turystyczny, który jednak stracił nieco turystów na rzecz Chorwacji, Francji czy też Włoch, które obecnie bardzo duży nacisk kładą na rozwój turystyki. Pomimo sporego kryzysu, który obecnie naciska Grecję, nadal jest to kraj bardzo otwarty na turystów. Szczególnie dużo przyjeżdża tam Niemców, Szwedów, Duńczyków oraz Holendrów czy też mieszkańców Beneluksu. Obecnie jednak Grecja coraz więcej również kładzie nacisku na aktywne zwiedzanie swojego kraju. Będąc turystom w Grecji ma się wrażenie, że trafiło się do kraju antycznego. Przede wszystkim samo poznanie antycznej Grecji, jej zabytków oraz kultury jest olbrzymią atrakcją turystyczną. To jednak nie wszystko, bowiem musimy również pamiętać o wspaniałych plażach, doskonałych hotelach oraz idealnie przygotowanych kurortach turystycznych, które są bardzo mocno otwarte na turystykę. Nic więc dziwnego, że Grecja jest tak chętnie odwiedzana przez ludzi z całego świata. Można tutaj wypocząć zarówno na plaży jak również zwiedzając budowlę, które pamiętają jeszcze czasy sprzed naszej ery.