Kopalnia soli w Wieliczce

Kopalnia i zabytek? To raczej nie Idzie w parze. Kopalnia nie jest miejscem zabytkowym tylko miejscem gdzie wydobywany jest surowiec. Więcej »

Dzwon Zygmunta

Każdy kraj chlubi się wobec innych swoją własną, indywidualną kulturą oraz historią. Jednak zastanówmy się jak właściwie ta historia się prezentuje. Więcej »

 

Handel i chińskie markety

Handel w Chinach to obecnie bardzo popularne źródło utrzymania i dochodów wielu rodzin. To tam handlem zajmują się już niemalże nastolatki, które potrafią być w tym, temacie bardzo zaradni. O handu z Chińczykami można by dużo dyskutować, gdyż lubią oni tego typu rozmowy, które wynikają również po części nieco z ich zainteresowań odzieżą, modą i pokrewnymi rzeczami. Na ulicach większych miast znajdziemy masę sklepów, które trudnią się sprzedażą bardzo dużych ilości różnorodnych towarów jednak do tych chyba najbardziej charakterystycznych należy galeria handlowa, która mieści się w Pekinie, jest to oczywiście Silk Market. To pięciopiętrowy ogromny gamach handlowy, w którym kupimy niemalże wszystko, od biżuterii poprzez wspaniałe bardzo barwne przedmioty domowego użytku. Chińczycy jak wiadomo mają do sprzedania bardzo dużo rzeczy, które są zwykłymi podróbkami, jednak w wielu przypadkach bardzo wiernie odwzorowują to, co jest u nich do kupienia po znacznie niższych i konkurencyjnych cenach. Jeśli potrafmy się porozumieć z Chińczykami i umiemy handlować to bez problemu możemy także zakupić towary nie tylko po niższej cenie, ale także zyskać troszkę doświadczenia jako osoba, która umie się targować.