Kopalnia soli w Wieliczce

Kopalnia i zabytek? To raczej nie Idzie w parze. Kopalnia nie jest miejscem zabytkowym tylko miejscem gdzie wydobywany jest surowiec. Więcej »

Dzwon Zygmunta

Każdy kraj chlubi się wobec innych swoją własną, indywidualną kulturą oraz historią. Jednak zastanówmy się jak właściwie ta historia się prezentuje. Więcej »

 

Handel i turystyka

Handel i turystyka idą ze sobą w parze. Nie ma turystyki bez handlu. Ludzie odwiedzający jakieś miejsce po raz pierwszy chcą kupić sobie stamtąd jakąś pamiątkę, coś charakterystycznego, chcą także przywieźć prezenty dla swoich bliskich. Dlatego też kupują na straganach różne zabawki, które oczywiście nigdy nikomu się w rzeczywistości nie przydają zapewne. Będąc nad morzem można by cały dzień leżeć na plaży. oczywiście o ile dopisze pogoda. Przebywając na plaży można zauważyć pojawiające się co jakiś czas osoby z przenośnymi straganami, na których można kupić na przykład chustę, okulary przeciwsłoneczne czy też piękne korale wykonane z bursztynu albo z muszelek. Jeżeli przez cały dzień mijamy co chwila osoby sprzedające takie artykuły, to z pewnością prędzej czy później sami zapragniemy zakupić coś. Ponadto czy to jesteśmy nad morzem, czy w górach, dużą atrakcją są stawiane przy miejscach turystycznych mini lunaparki, w których możemy się nieźle zabawić. I jak tu nie skorzystać z takiej atrakcji, jeśli widzimy ją dziennie na przykład z okna swojego hotelowego pokoju?