Kopalnia soli w Wieliczce

Kopalnia i zabytek? To raczej nie Idzie w parze. Kopalnia nie jest miejscem zabytkowym tylko miejscem gdzie wydobywany jest surowiec. Więcej »

Dzwon Zygmunta

Każdy kraj chlubi się wobec innych swoją własną, indywidualną kulturą oraz historią. Jednak zastanówmy się jak właściwie ta historia się prezentuje. Więcej »

 

Historia Muszyny

Dziś Muszyna słynie przede wszystkim z uzdrowiskowego klimatu i fantastycznego pod względem turystycznym położenia w dolinie rzeki Poprad, co jest bezpośrednim powodem popularności regionu wśród polskich, ale również i zagranicznych turystów. Pierwsze wzmianki o tej miejscowości pochodzą już z czasów średniowiecznych. Co ciekawe, przez bardzo długi okres czasu tereny te stanowiły zupełnie odrębne od Rzeczypospolitej państwo, będąc uważane za autonomiczne Państwo Muszyńskie. Na szczęście nie trwało to wiecznie, dlatego dziś Muszyna jest miejscem reprezentacyjnym dla naszej ojczyzny. Status uzdrowiska miasto otrzymało zaraz po pierwszej wojnie światowej i od tamtej pory z roku na rok rozwija się coraz bardziej dynamicznie. Dziś jest to pełnoprawny kurort turystyczno-uzdrowiskowy, w którym znajdziemy nie tylko doskonale zachowane zabytki architektoniczne, ale też wiele ofert i możliwości aktywnego spędzania wolnego czasu. Skoro więc cała Muszyna i okolica wyglądają i prezentują się tak atrakcyjnie, to na co czekamy?