Kopalnia soli w Wieliczce

Kopalnia i zabytek? To raczej nie Idzie w parze. Kopalnia nie jest miejscem zabytkowym tylko miejscem gdzie wydobywany jest surowiec. Więcej »

Dzwon Zygmunta

Każdy kraj chlubi się wobec innych swoją własną, indywidualną kulturą oraz historią. Jednak zastanówmy się jak właściwie ta historia się prezentuje. Więcej »

 

Interesujące miejsca w Muszynie

Tym co najbardziej charakterystyczne w górskich miejscowościach turystycznych wcale nie jest ich malownicze położenie, a niesamowity klimat, budowany zarówno przez otaczające je góry, jak i przez unikalną społeczność i charakter mieszkańców. Nie inaczej jest w przypadku położonej w dolinie rzeki Poprad Muszyny, która poza tym że dysponuje wieloma praktycznymi atrakcjami, to jeszcze oferuje nam fantastyczny uzdrowiskowy klimat, będący jednocześnie odzwierciedleniem duszy krajobrazu. Tym co warto zobaczyć, są z pewnością ruiny dawnego zamku, ale nie tylko. Równie ciekawe są tu wszelkiego rodzaju zakątki zielone, zarówno park z pijalniami wód mineralnych, jak i cała okoliczna zieleń w malowniczej dolinie rzeki Poprad. Muszyna jest jednym z miejsc, które obowiązkowo musi odwiedzić każdy zapalony turysta, choćby po to aby mieć ją uwiecznioną na własnych zdjęciach. Interesujących miejsc jest tu bez liku, a o atrakcyjności miasta najlepiej świadczy ilość turystów, którzy pojawiają się tu każdego roku.