Kopalnia soli w Wieliczce

Kopalnia i zabytek? To raczej nie Idzie w parze. Kopalnia nie jest miejscem zabytkowym tylko miejscem gdzie wydobywany jest surowiec. Więcej »

Dzwon Zygmunta

Każdy kraj chlubi się wobec innych swoją własną, indywidualną kulturą oraz historią. Jednak zastanówmy się jak właściwie ta historia się prezentuje. Więcej »

 

Jak żywić się taniej na wakacjach

Jeśli chcemy zmniejszyć koszty pobytu na wakacjach poza granicami kraju powinniśmy pomyśleć o różnych wydatkach jakie będziemy musieli ponieść. Z jednej strony mamy do czynienia z wydatkami z związanymi z opłaceniem transportu, czy miejsca noclegowego. Z drugiej strony musimy również liczyć się z koniecznością dokonania wydatków na codziennie koszty pobytu. Do takich wydatków możemy zaliczyć koszty wyżywienia. W krajach jakie są nastawione na turystów ceny poszczególnych usług rosną w okresie wzmożonego ruchu turystycznego. Z tego powodu dobrym pomysłem jest żywienie się w miejscu w jakim wypoczywamy. Żywienie się w hotelu może być znacznie tańsze w stosunku do stołowania się codziennie na mieście. Jednym z rozwiązań może być decydowanie się na korzystanie w hotelach z pełnych opcji all inclusive, co pozwala nam na znaczne zmniejszenie wydatków, które będziemy musieli ponieść nie tylko na wyżywienie, ale również na korzystanie z dodatkowych usług jakie oferują hotele. W hotelach wysokiej klasy możemy korzystać z basenów, kortów tenisowych, czy salonów odnowy biologicznej. Lepszym, czyli tańszym pomysłem jest opłacenie możliwości korzystania z takich usług hotelowych w cenie noclegu. W ten sposób możemy, bowiem korzystać z promocyjnych cen oferowanych przez hotele.