Kopalnia soli w Wieliczce

Kopalnia i zabytek? To raczej nie Idzie w parze. Kopalnia nie jest miejscem zabytkowym tylko miejscem gdzie wydobywany jest surowiec. Więcej »

Dzwon Zygmunta

Każdy kraj chlubi się wobec innych swoją własną, indywidualną kulturą oraz historią. Jednak zastanówmy się jak właściwie ta historia się prezentuje. Więcej »

 

Język chiński murem nie do zdobycia?

Jeśli ktoś z nas pragnie nauczyć się języka chińskiego to już na samym początku musimy takiej osobie pogratulować odwagi, gdyż jego nauka wymaga nie tylko ogromnych pokładów czasowych, ale także systematyczności i uporu. Język chiński dla osób, które niezbyt mogą poszczycić się zdolnościami językowymi jest po prostu nie do ogarnięcia zważywszy na to, że przecież powstaje coraz więcej szkół o takim właśnie profilu nauczania. W nauce chińskiego ważna jest również dyscyplina, która niczym wyjęta wprost z chińskich szkół powinna towarzyszyć wszystkim uczniom tego języka. W Chinach najpopularniejszą odmianą języka jest mandaryńska, która jest kultywowana od lat przez młodych ludzi. Zatem Chińczycy, którzy urodzili się już lata temu mogą mieć poważny problem z porozumieniem się we własnym kraju, gdyż jak wiadomo jest tam wiele odmian tego języka i najlepiej, aby wszystkie słowa, które pragniemy powiedzieć były zapisane na papierze. Chińskie znaczki są tym prawdziwym spoiwem, które łączy wszystkich Chińczyków bez wyjątku.