Kopalnia soli w Wieliczce

Kopalnia i zabytek? To raczej nie Idzie w parze. Kopalnia nie jest miejscem zabytkowym tylko miejscem gdzie wydobywany jest surowiec. Więcej »

Dzwon Zygmunta

Każdy kraj chlubi się wobec innych swoją własną, indywidualną kulturą oraz historią. Jednak zastanówmy się jak właściwie ta historia się prezentuje. Więcej »

 

Koło turystyczne

Koła turystyczne mają pewne grono przeciwników. Ludzie ci zarzucają organizatorom i uczestnikom fakt, że niektóre wyjazdy odbywają się w czasie zajęć lekcyjnych. Trzeba jednak wziąć pod uwagę, że podczas takich wycieczek dzieci i młodzież mogą nauczyć się wielu rzeczy. Poznając zabytki mogą poznać historię związaną z naszym narodem czy też z dziejami Polski. W wielu miejscach mogą podszkolić swoją wiedzę o geografii i zobaczyć rośliny, które na lekcji mogą tylko oglądać w podręczniku na zdjęciach. Stowarzyszenia turystyczne mają więc wiele zalet i wad. Niewątpliwie zaszczepiają w dzieciach i młodzieży miłość i szacunek do przyrody i otaczającej natury. Są też początkiem pasji do zwiedzania nowych miejsc i organizowania cudownych podróży. Spotkania z turystyką i wycieczkami dają dzieciom i młodzieży możliwość nauki radzenia sobie z rozmaitymi sprawami organizacyjnymi. Zachęcają młodych ludzi do aktywnego spędzania wolnego czasu w zgodzie z przyrodą i cennymi obiektami związanymi z kulturą.