Kopalnia soli w Wieliczce

Kopalnia i zabytek? To raczej nie Idzie w parze. Kopalnia nie jest miejscem zabytkowym tylko miejscem gdzie wydobywany jest surowiec. Więcej »

Dzwon Zygmunta

Każdy kraj chlubi się wobec innych swoją własną, indywidualną kulturą oraz historią. Jednak zastanówmy się jak właściwie ta historia się prezentuje. Więcej »

 

Kraje Skandynawskie, czyli piękno i natura

funny-united-kingdom-01Niewiele osób zdaje sobie sprawę z tego, jak atrakcyjne turystycznie są kraje Skandynawskie. Niewiele osób w naszym kraju również stać na podróż do Skandynawii, gdzie dla nas Polaków poziom życia tam jest bardzo wysoki, również jednak wysokie są tam ceny. Jednak jeśli chcemy zdecydować się na podróż, która jest inna od wszystkich to kraje Skandynawskie mają bardzo wiele do zaoferowania. Przede wszystkim zarówno Dania jak również Szwecja, Norwegia czy też Finlandia to kraje, które są doskonale rozwinięte ekonomicznie i jednocześnie posiadają bardzo czyste środowisko. To właśnie bowiem w tych krajach stawia się bardzo wiele na ochronę wspaniałych zabytków przyrody oraz na ochronę całego środowiska naturalnego. Nic więc dziwnego, że coraz więcej osób bardzo chętnie wybiera się od krajów Skandynawskich w celu odwiedzenia ich i zobaczenia natury inną niż jest ona na kontynencie Europejskim w każdym innym miejscu. Przede wszystkim są one atrakcyjne dla każdego wędkarza. Bowiem najlepsze łowiska w europie znajdują się właśnie w Skandynawii. Nic więc dziwnego, że z całej Europy wędkarze bardzo chętnie tam podróżują i przywożą ze sobą zdobycze, których w Polsce, Niemczech czy też Francji złowić już praktycznie nie sposób.