Kopalnia soli w Wieliczce

Kopalnia i zabytek? To raczej nie Idzie w parze. Kopalnia nie jest miejscem zabytkowym tylko miejscem gdzie wydobywany jest surowiec. Więcej »

Dzwon Zygmunta

Każdy kraj chlubi się wobec innych swoją własną, indywidualną kulturą oraz historią. Jednak zastanówmy się jak właściwie ta historia się prezentuje. Więcej »

 

Kultura i turystyka w Muszynie

Tym co przyciąga turystów do trudnodostępnych lokacji położonych gdzieś w górach, są nie tylko przepiękne zapierające dech w piersiach widoki, ale również unikalna kultura, której nie znajdziemy już w zabieganych i zajętych biznesem dolinach środkowej Polski. Idealnym przykładem takiego wakacyjnego kurortu, który zachował swoją tożsamość, jest Muszyna. Położona w dolinie Popradu miejscowość oferuje nam nie tylko atrakcje turystyczne, takie jak okoliczne góry, ale też uzdrowiskowy charakter. Co ciekawe, wybierając się do Muszyny, możemy być pewni że nie będziemy się nudzić, ponieważ znajdziemy tam nie tylko piękne krajobrazy, ale również wiele okazji i form aktywnego spędzania wolnego czasu, takich jak szlaki turystyczne. Pasjonującym zajęciem, które można uprawiać w tych okolicach jest również jazda na rowerze, ale nie tylko. Warto pamiętać, że Muszyna jest również niezwykle atrakcyjnym miejscem w zimie, kiedy okoliczne stoki narciarskie tętnią życiem, a i my możemy zasięgnąć tu co nieco białego szaleństwa.