Kopalnia soli w Wieliczce

Kopalnia i zabytek? To raczej nie Idzie w parze. Kopalnia nie jest miejscem zabytkowym tylko miejscem gdzie wydobywany jest surowiec. Więcej »

Dzwon Zygmunta

Każdy kraj chlubi się wobec innych swoją własną, indywidualną kulturą oraz historią. Jednak zastanówmy się jak właściwie ta historia się prezentuje. Więcej »

 

Kultura osobista Chińczyków

Chińczycy jako ludzie na pozór wydają się, być bardzo powściągliwsi i nieokazujący, na co dzień zbytnio swoich uczuć, jednak po już pierwszym kontakcie z nimi okazuje się, że są to ludzie otwarci zwłaszcza na to, co wnoszą do ich kraju Europejczycy. Kultura osobista Chińczyków z pewnością znajduje się na wysokim poziomie choć wiadomo, że różnie to bywa, jeśli chodzi o jednostki. Gdy spojrzymy na obsługę restauracji i wszelkich miejsc żytku publicznego o spotkamy się z miłym i ciepłym przywitaniem oraz bardzo eleganckim przyjęciem. Chińczycy są bardzo uprzejmi w różnych sytuacjach i zdarza się, że porażają wręcz swoim bezpośrednim podejściem do nas jako osób z obcego kraju. Ich fascynacja nami jak wiadomo wiąże się z ich osobistym wyglądem, gdyż tam rzadko się spotyka, aby ktoś miał jasne włosy lub też oczy o większym kształcie. W ich kulturze na pewno ważne jest przywiązanie do kraju i wartości, które są tutaj niezwykle istotne, a więc ojczyzna miłość i oddanie. W rozmowach z Chińczykami także można zauważyć, że to, co u nich jest ważne, u nas raczej się nie stosuje lub też jest uważane za nieco dziwaczne, wynika to z innej obyczajowości i odrębnych wyznań kulturowych.