Kopalnia soli w Wieliczce

Kopalnia i zabytek? To raczej nie Idzie w parze. Kopalnia nie jest miejscem zabytkowym tylko miejscem gdzie wydobywany jest surowiec. Więcej »

Dzwon Zygmunta

Każdy kraj chlubi się wobec innych swoją własną, indywidualną kulturą oraz historią. Jednak zastanówmy się jak właściwie ta historia się prezentuje. Więcej »

 

Kupujemy bilety lotnicze

Tanie bilety lotnicze tak szeroko reklamowane i oferowane rzez firmy przewozowe stały się dzisiaj normalnością, od której trudno będzie się odzwyczaić. Tanie loty oferują nam także różnego rodzaju biura turystyczne, którzy równie dobrze orientują się w branży lotniczej jak sami przewoźnicy. Dzisiaj coraz rzadziej kupuje się bilety lotnicze na lotniskach. Spora ilość pasażerów decyduje się na kupno biletów przez internet na stronie danej firmy przewozowej lub za pośrednictwem biura podróży, gdzie zostaniemy poinformowani o wszelkich dodatkowych opłatach i podatkach, jakie będziemy zobowiązani zapłacić wybierając taką, a nie inną firmę.  Jest to bardzo pomocne w przypadku osób, które nie są zorientowane na rynku lub pierwszy raz odbywają podróż samolotem. Rada doświadczonego pracownika biura podróży może być bardzo pomocna i wielu przypadkach jedyna. Możemy także uzyskać informacje na wiele innych tematów, dotyczących podróżą samolotem, jak np. ile czasu będziemy czekać na lotnisku, jak należy się zachowywać i wiele innych.

W związku z dzisiejszą sytuacją na rynku lotniczym wiele firm przewozowych zdecydowało się sprzedawać bilety lotnicze po atrakcyjnych cenach, stanowiąc duża konkurencję dla innych firm. Tzw tanie latanie, jakie oferują nam formy przewozowe może być zmyłką nawet dla tych najbardziej obytych na rynku i posiadających niemałe pojęcia o podróżowaniu samolotem. Wiele firm przewozowych posiada liczne problemy, które wynikły wraz z pojawieniem się ogromnej liczby promocji na rynku. Właśnie dlatego wiele z nich zmuszonych zostało do ukrycia rzeczywistych kosztów za przelot, co tak skutecznie potrafi zniechęcić klienta do danej oferty. Jest to zrozumiałe, gdyż olbrzymia konkurencja na rynku oraz panujący kryzys gospodarczy wcale nie pomaga firmom przewozowym, mając na uwadze spadająca liczbę pasażerów.  Właśnie dlatego pasażerowie powinni być dociekliwi i pytać o wszelkie możliwe koszty, jakie trzeba będzie ponieść za wybór takiej, a nie innej oferty. Gdy pytanie zadamy jasno i zrozumiale, na pewno dostaniemy szczerą odpowiedź.