Kopalnia soli w Wieliczce

Kopalnia i zabytek? To raczej nie Idzie w parze. Kopalnia nie jest miejscem zabytkowym tylko miejscem gdzie wydobywany jest surowiec. Więcej »

Dzwon Zygmunta

Każdy kraj chlubi się wobec innych swoją własną, indywidualną kulturą oraz historią. Jednak zastanówmy się jak właściwie ta historia się prezentuje. Więcej »

 

Londyn – pozycja obowiązkowa na turystycznej liście

Potęga Londynu tkwi w jego tradycji i otwartości na współczesność, oraz po trosze w tym, że dziś miasto dzierży światowy prym w dziedzinie finansów. Jeśli uznamy, że banki i instytucje finansowe żądzą światem, należałoby nadać Londynowi status jak za czasów brytyjskiego prymatu w Europie, czyli lat panowania Elżbiety I, albo królowej Wiktorii.
To Londyn rządzi w dziedzinie finansów, jest trzecim co do wielkości europejskim miastem, mieszka w nim ponad 20 milionów osób i aż dwadzieścia procent z nich to ludność o korzeniach afrykańskich, azjatyckich i karaibskich. Nie brakuje tu też Europejczyków i Amerykanów, bo to miasto, jak żadne inne na świecie, nadaje rytm i wytycza tory współczesnemu życiu. A turyści? Każdego roku do Londynu przyjeżdża ich ponad 30 milionów. Czy nas mogłoby tam zabraknąć? Oczywiście, że nie. Londyn jest przyjazny dla turystów i choć to miasto dość drogie, na pewno warto się tam wybrać i powinien je odwiedzić każdy, kto chce zasłużyć na miano prawdziwego turysty i aktywnie podróżuje po Europie.