Kopalnia soli w Wieliczce

Kopalnia i zabytek? To raczej nie Idzie w parze. Kopalnia nie jest miejscem zabytkowym tylko miejscem gdzie wydobywany jest surowiec. Więcej »

Dzwon Zygmunta

Każdy kraj chlubi się wobec innych swoją własną, indywidualną kulturą oraz historią. Jednak zastanówmy się jak właściwie ta historia się prezentuje. Więcej »

 

Miejsca, które warto odwiedzić w Chinach

Chiny to kraj niezwykły, owiany szeroko pojętym kultem i specyficzną tajemnicą, jeśli chodzi o wszelkiego typu świątynie oraz miejsca, które, na co dzień odwiedzane są przez miliony turystów. Oczywiście jadąc do Chin musimy koniecznie zobaczyć Mur Chiński, który jak wiadomo stanowi nieodłączną wizytówkę tego właśnie kraju. Jak Chiny to i stolica – Pekin. Tutaj warto odwiedzić plac Tiananmen, który stanowi nieodłączny symbol tego właśnie miasta i również całego kraju. Dziś po wielu przeróbkach rozbudowach oraz wszelkich innych perturbacjach budowlanych jest to największy obiekt tego rodzaju na całym świecie. Jeśli, spotka nas to szczęście i będziemy mieli okazję być w Chinach, to zapoznajmy się z Pałacem Letnim, który jest obiektem historii Chin. To wokół niego roztaczają się piękne ogrody o imponujących roślinach i bujnych rzadkich krzewach. Wiadomo, że w Chinach znajduje niezbyt wiele zakątków, które warto obejrzeć dlatego do zaprzyjaźnienia się z nimi polecamy przede wszystkim lekturę ala przewodnik oraz wszelkie filmy ukazujące piękno i majestatyczność tamtejszych miejsc.