Kopalnia soli w Wieliczce

Kopalnia i zabytek? To raczej nie Idzie w parze. Kopalnia nie jest miejscem zabytkowym tylko miejscem gdzie wydobywany jest surowiec. Więcej »

Dzwon Zygmunta

Każdy kraj chlubi się wobec innych swoją własną, indywidualną kulturą oraz historią. Jednak zastanówmy się jak właściwie ta historia się prezentuje. Więcej »

 

Morze czy góry?

Kiedy zdecydujemy się już na urlop w naszym kraju, ludzie najczęściej zastanawiają się, co będzie najlepszą opcją. Można zauważyć, że z roku na rok coraz większą popularnością pod tym względem cieszą się tereny górskie. Nie chodzi już tylko o ferie zimowe i możliwość uprawiania sportów sezonowych. Ludzie szukają bowiem coraz częściej spokoju, możliwości zrelaksowania się i wypoczynku po ciężkim roku pracy bądź nauki. W rejonach górskich można bowiem znaleźć wiele miejsc, gdzie wypoczynek jest jak najbardziej możliwy.

 

W takich miejscach najczęściej funkcjonują rozwinięte gospodarstwa agroturystyczne, które cieszą się dużą popularnością i sympatią pośród przyjezdnych. Jeżeli jednak chodzi o góry, można powiedzieć, że jest również duża liczba przeciwników, którzy zdecydowanie nie chcieliby spędzić tam swojego długo wyczekiwanego urlopu. Takie spacery jednak mogą sprawiać także dużo przyjemności, dlatego też w sezonie letnim i zimowym zauważa się dużą liczbę turystów.