Kopalnia soli w Wieliczce

Kopalnia i zabytek? To raczej nie Idzie w parze. Kopalnia nie jest miejscem zabytkowym tylko miejscem gdzie wydobywany jest surowiec. Więcej »

Dzwon Zygmunta

Każdy kraj chlubi się wobec innych swoją własną, indywidualną kulturą oraz historią. Jednak zastanówmy się jak właściwie ta historia się prezentuje. Więcej »

 

Muszyna jako miejscowość uzdrowiskowa

Wakacje to dla większości z nas jedyny okres w ciągu roku, na który czekamy z tak wielką niecierpliwością, że planujemy je już na wiele miesięcy przed właściwą datą urlopu, nie wiedząc jeszcze nawet jak będą wyglądały wówczas ceny i jaka będzie pogoda. Co ciekawe, najbardziej popularnymi miejscami docelowymi na wakacyjnej mapie są Tatry i Bałtyk. A gdyby tak zmienić nieco trend i wybrać się na przykład do Muszyny? W takich właśnie miejscach znajdziemy prawdziwy spokój i atmosferę kurortu. Ale jednocześnie wcale nie zrezygnujemy z atrakcji turystycznych, Muszyna jest bowiem nie tylko uzdrowiskiem, ale również i świetną bazą wypadową na Słowację lub w góry, przy czym oferuje również rozrywki typowo wakacyjne, takie jak baseny. W Muszynie znajdziemy również wiele ośrodków Spa, ale również pijalnie wód mineralnych i miejsca związane z szeroko pojętą odnową biologiczną organizmu. Krótko mówiąc, każdy z nas znajdzie tam coś, co go zainteresuje i skusi, by jeszcze kiedyś zdecydował się tam wrócić.