Kopalnia soli w Wieliczce

Kopalnia i zabytek? To raczej nie Idzie w parze. Kopalnia nie jest miejscem zabytkowym tylko miejscem gdzie wydobywany jest surowiec. Więcej »

Dzwon Zygmunta

Każdy kraj chlubi się wobec innych swoją własną, indywidualną kulturą oraz historią. Jednak zastanówmy się jak właściwie ta historia się prezentuje. Więcej »

 

Muzyka i wykonawcy w Chinach

Chiny to także specyficzne gusta, jeśli chodzi o muzykę. Tam najpopularniejsze trendy w tej oto materii to przede wszystkim muzyka, która stanowi połączenie tego, co w Chinach tradycyjne, czyli muzyka zmierzająca w kierunku folk oraz lekkie i niefrasobliwe nuty spod znaku popu i nieco elektronicznej nuty. Mowa tutaj oczywiście o piosenkarce, jaką jest krajowa wykonawczyni Sa Ding Ding, która obecnie jest uznawana w Chinach za objawienie, ale również za osobę o wielkim wyczuciu estetyki muzycznej w panujących tam trendach. Na pewno warto tutaj zwrócić także uwagę na innego wykonawcę muzycznego, jakim jest Dou Wei, który jako jeden z nielicznych jest postrzegany jako muzyk rockowy o bardzo mocno zakorzenionych gustach muzycznych, które mają odbicie w mocnym i bezpretensjonalnym brzmieniu jego utworów. Dla niektórych jest to wręcz guru, jeśli chodzi o muzykę oraz tworzenie poszczególnych utworów, to artysta, jaki na pewno przyćmiewa wielu swoim niebywałym talentem. Inni znani i lubiani w Chinach wykonawcy to także piosenkarki: Jin Sha, He Jie, oraz Na Ying i rockowa wokalistka Tian Zhen.