Kopalnia soli w Wieliczce

Kopalnia i zabytek? To raczej nie Idzie w parze. Kopalnia nie jest miejscem zabytkowym tylko miejscem gdzie wydobywany jest surowiec. Więcej »

Dzwon Zygmunta

Każdy kraj chlubi się wobec innych swoją własną, indywidualną kulturą oraz historią. Jednak zastanówmy się jak właściwie ta historia się prezentuje. Więcej »

 

Nasz świat

Wszystko zapewne wynika z tego, że w otaczającym nas świecie dzieje się tyle, że z czasem wszystko staje się tak oczywiste i przewidywalne, że ludzie zaczynają odczuwać potrzebę dostarczenia sobie wrażeń z tzw. wyższej półki. I tak oto można znaleźć fanów spływów kajakowych rwącymi potokami, wspinaczek po nietkniętych stopą człowieka szlakach na niebezpieczne szczyty, wycieczki w niezbadane rejony świata, z uwzględnieniem spotkania z niebezpiecznymi zwierzętami, wszędzie ryzyko utraty zdrowia czy uszczerbku na nim jest wpisane w uprawianie danej dyscypliny. Oczywiście, wszyscy starają się zapewnić maksimum bezpieczeństwa, ale ryzyko jest nieuniknione. Mimo wszystko, turystyka ekstremalna ma bardzo szeroki zakres usług. Niektóre biura podróży od jakiegoś czasu dodają do swoich ofert wycieczki związane z uprawianiem różnych ekstremalnych dyscyplin, możliwości są ogromne, wiele regionów świata ma doskonałe warunki do uprawiania chociażby nurkowania, różnego rodzaju skoków, ekstremalnego narciarstwa czy jazdy na rowerze.