Kopalnia soli w Wieliczce

Kopalnia i zabytek? To raczej nie Idzie w parze. Kopalnia nie jest miejscem zabytkowym tylko miejscem gdzie wydobywany jest surowiec. Więcej »

Dzwon Zygmunta

Każdy kraj chlubi się wobec innych swoją własną, indywidualną kulturą oraz historią. Jednak zastanówmy się jak właściwie ta historia się prezentuje. Więcej »

 

Noclegi Poznań

-\r\n\r\nKoziołki nocą\r\n\r\nNajwiększą atrakcją Poznania są niewątpliwie koziołki umiejscowione na wieży ratusza. Najlepiej wygląda ich popis wieczorem, ponieważ jest wtedy bardzo ciekawy klimat a do tego, miejsce stukania się koziołków jest podświetlane przez specjalne reflektory. Żeby jednak zobaczyć tę inscenizację, trzeba wybrać jedną z dwóch opcji. Pierwszą z nich jest przyjechanie do miasta, obejrzenie spektaklu a następnie powrót do domu. Sprawdza się to w przypadku osób mieszkających w niedalekiej odległości. Jeśli mieszkamy jednak bardzo daleko, to możemy wynająć jakieś noclegi poznań i po spektaklu tam się wyspać a dopiero następnego dnia rozpocząć podróż do własnej miejscowości. Nie będziemy musieli się tłuc po nocach, przemęczeni, nie wyspani i stanowiący zagrożenie dla innych użytkowników drogi, jeśli oczywiście jedziemy samochodem. Nie możemy bowiem pozwolić sobie na to, że po drodze przypadnie nam zasnąć i spowodować jakiś wypadek, odbierając życie niewinnym osobom, które jechały wypoczęte. Unikniemy w ten sposób również kary.