Kopalnia soli w Wieliczce

Kopalnia i zabytek? To raczej nie Idzie w parze. Kopalnia nie jest miejscem zabytkowym tylko miejscem gdzie wydobywany jest surowiec. Więcej »

Dzwon Zygmunta

Każdy kraj chlubi się wobec innych swoją własną, indywidualną kulturą oraz historią. Jednak zastanówmy się jak właściwie ta historia się prezentuje. Więcej »

 

Noclegi Wieliczka

Następnym miastem, które należałoby odwiedzić jest Wieliczka leżąca nieopodal Krakowa, przed wyjazdem sprawdźmy hotel Wieliczka i gdzie znajdziemy tanie noclegi Wieliczka. W Wieliczce znajduje się niepowtarzalna zabytkowa kopalnia soli. To miejsce także przyciąga rzesze turystów. Kopalnia kryje wiele podziemnych korytarzy i kilka komnat udostępnionych dla turystów. Wspaniałym miejscem jest także kaplica świętej Anny. Czas wędrówki po kopalni soli to około dwie godziny. W szczególności poleca się taką przeprawę osobą chorym na górne drogi oddechowe ze względu na szczególny klimat tam panujący. Bilet wstępu dla wielu podróżujących może wydać się zbyt drogo, ale takie miejsce jak to trzeba po prostu odwiedzić niezależnie od wydatków z tym związanych. W ciepłą, pogodną niedzielę z całą rodziną warto wybrać się również do miasta, jakim jest Toruń. To miejscowość, która może z całą pewnością stanąć w szeregu obok Krakowa. To kolejne miasto kryjące w sobie wiele tajemnic i ciekawostek. Posiada wiele starych budowli niezniszczonych podczas wojny. Noclegi Wieliczka oferuje w bardzo wielu miejscach, jednym z popularnych Noclegi Wieliczka Soray.