Kopalnia soli w Wieliczce

Kopalnia i zabytek? To raczej nie Idzie w parze. Kopalnia nie jest miejscem zabytkowym tylko miejscem gdzie wydobywany jest surowiec. Więcej »

Dzwon Zygmunta

Każdy kraj chlubi się wobec innych swoją własną, indywidualną kulturą oraz historią. Jednak zastanówmy się jak właściwie ta historia się prezentuje. Więcej »

 

Pieniądze w Chinach

Chińskie pieniądze to zupełnie odrębny temat, jeśli chodzi o gospodarkę oraz zarządzanie nimi. Walutą w Chinach jest oczywiście popularny tam Juan. Również na walutę mówi się, że jest to Ren Min Bi. To określenie bardziej pochodzi od tradycyjnych chińskich pieniędzy, które kiedyś uznawano za podstawowe. Jeśli chodzi drobniejsze pieniądze to Ren Min Bi dzielą się na poszczególne jednostki, jakimi są Jiao a te z kolei można podzielić na feny, czyli te najdrobniejsze. W Chinach rzadko wymienia się pieniądze lepiej zatem nosić je ze sobą po wymianie w banku, gdyż, jeśli chcielibyśmy pokusić się na zamianę w kantorze w Polsce to niestety nie ma takiej możliwości. U nas waluta chińska nie jest na tyle popularna, aby nią handlować na co dzień. Niestety ciągle waluta chińska nie jest popularna w żadnym innym państwie być może ze względów bezpieczeństwa narodowego a być może ze względów, które do dziś zostają owiane bardzo ścisłą tajemnicą rządową, którą posiadają tylko i wyłącznie władze tego oto kraju.