Kopalnia soli w Wieliczce

Kopalnia i zabytek? To raczej nie Idzie w parze. Kopalnia nie jest miejscem zabytkowym tylko miejscem gdzie wydobywany jest surowiec. Więcej »

Dzwon Zygmunta

Każdy kraj chlubi się wobec innych swoją własną, indywidualną kulturą oraz historią. Jednak zastanówmy się jak właściwie ta historia się prezentuje. Więcej »

 

Planowanie podróży

Planując, więc taki wypoczynek nie musimy się zastanawiać czy ma to być miejsce w naszych ulubionych, dodających na sił górach, czy dla lubiących tereny jezior i wszelkie atrakcje z nimi związane czy po prostu dla nieco bardziej leniwych turystów plaża i całkowite wylegiwanie się. Ktoś może powiedzieć, że nigdy nie wybierze takiego sposobu wypoczynku ze względu na niepewną pogodę, ale przecież wybierając się w miejsca turystyczne to zawsze możne w nich znaleźć coś atrakcyjnego dla siebie. Można zainteresować się ciekawymi zabytkami nie koniecznie pod gołym niebem, czy miejskimi ośrodkami kultury i sportu, czy chociażby kinem, na które w codziennym życiu mamy z reguły za mało czasu. Pogoda nigdy nie jest przewidywalna a czy nocleg pod namiotem czy w murach pensjonatu dla chcących coś zobaczyć, nie zrobi wielkiej różnicy. Taki typ noclegów ma jeszcze jedną zaletę dla osób wyjeżdżających bez wcześniejszego planowania zakwaterowania, otóż taką, że dojeżdżając do planowanego miejsca łatwiej i szybciej można znaleźć miejsce noclegowe na takim polu niż zakwaterować się pod prawdziwym dachem.