Kopalnia soli w Wieliczce

Kopalnia i zabytek? To raczej nie Idzie w parze. Kopalnia nie jest miejscem zabytkowym tylko miejscem gdzie wydobywany jest surowiec. Więcej »

Dzwon Zygmunta

Każdy kraj chlubi się wobec innych swoją własną, indywidualną kulturą oraz historią. Jednak zastanówmy się jak właściwie ta historia się prezentuje. Więcej »

 

Podróż autokarem

Jeśli ktoś lubi jeździć autokarem, nie ma choroby lokomocyjnej i długie podróże nie są aż tak męczące, to dlaczego ma z tego nie korzystać. Ale jeśli mamy zamiar wyjechać na parę dni, przykładowo do Francji, by pozwiedzać Paryż, to z pewnością podróż będzie mniej męcząca, jeśli zdecydujemy się na samolot. Wiele godzin przejazdu autokarem mogą być tak męczące, że może zabraknąć sił na zwiedzanie. I znowu męczący powrót. Wycieczka powinna być rekreacją, odpoczynkiem, a nie męczarnią. Też należy zwrócić uwagę na to, że każdy z nas inaczej znosi różne warunki. Jedni są bardziej wymagający, inni mniej. Jedni potrzebują więcej komfortu, inni z kolei są zadowoleni, gdy mają gdzie głowę oprzeć.

 

Ci pierwsi raczej nie powinni się decydować na długie podróżowanie autokarem. Jest to lepsza opcja dla osób mniej wymagających. A co z osobami starszymi, które najprawdopodobniej mogą się bać wsiąść do samolotu, a z drugiej strony długi przejazd autokarem może być męczący i powodować puchnięcie nóg. To już one muszą się zdecydować, ile są w stanie znieść  i wytrzymać. Jeśli nie będzie to aż tak długa podróż, to może uda się wytrzymać godziny spędzone w autokarze. Natomiast, jeśli odwaga jest na tyle duża, by wsiąść do samolotu, to nic tylko pogratulować nowoczesnej babci lub nowoczesnego dziadka.