Kopalnia soli w Wieliczce

Kopalnia i zabytek? To raczej nie Idzie w parze. Kopalnia nie jest miejscem zabytkowym tylko miejscem gdzie wydobywany jest surowiec. Więcej »

Dzwon Zygmunta

Każdy kraj chlubi się wobec innych swoją własną, indywidualną kulturą oraz historią. Jednak zastanówmy się jak właściwie ta historia się prezentuje. Więcej »

 

Podróże po hotelach sieciowych w Polsce

Zwiedzając poszczególne zakątki naszego kraju warto zatrzymać się i zastanowić, gdzie tak naprawdę warto pojechać i co zobaczyć oraz wybrać odpowiednie torby podróżne. Popularnym sposobem na zwiedzanie kraju są podróże po hotelach sieciowych w Polsce. Takie podróżowanie poleca biuro podróży krynica zdrój, ma kilka gotowych ofert. Jeżeli chodzi o miasta godne poświecenia uwagi to będzie to zapewne nasz niepowtarzalny Kraków, do którego przybywa coraz więcej turystów. Miasto to posiada wiele obiektów turystycznych, które są najbardziej uczęszczanymi obiektami turystycznymi w naszym kraju. Do nich w szczególności należy zapewne Rynek i tu także Sukiennice. Spacerując po brukowanych alejach między starymi kamienicami można usłyszeć dawniej jeżdżące karoce i stukot końskich kopyt. Kolejnym miejscem, które warto zobaczyć jest przepiękny Kościół Mariacki. Należałoby także wejść do muzeum historycznego miasta oraz zwiedzić Muzeum Narodowe. Szczególnym miejscem tego wyjątkowego miasta jest również Zamek Królewski na Wzgórzu Wawelskim. Z Krakowem kojarzą nam się Błonia, które są miejscem wielkich wydarzeń tego miasta. Błonia w szczególności przypominają nam o pielgrzymkach do Polski papieża Jana Pawła II.